Klaster „Polskie Technologie Bazaltowe” z ofertą współpracy dla partnerów z Ukrainy

23 maja br. w naszej siedzibie gościliśmy Serhija Ustinova, wiceprzewodniczącego Ukraińskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców, a także członka Polsko-Ukraińskiej Komisji Międzyrządowej oraz Tarasa Medviedieva, prezesa firmy LLC ,,UKRBAZALTIZOL’’. Z ramienia Łukasiewicz – ORGMASZ w spotkaniu uczestniczyli: dyrektor instytutu – dr Grzegorz Malinowski, dyrektor Centrum Rozwoju Biznesu (CRB) – Jerzy Karwelis, kierownik Działu Analiz Biznesowych w CRB – dr Artur Kwaśniewski oraz menadżer Klastra Polskie Technologie Bazaltowe – Bogdan Kępka. Przedmiotem spotkania były rozmowy na temat możliwych perspektyw współpracy w ramach Klastra. Uczestnicy poszukiwali także płaszczyzn współdziałania na rzecz odbudowy Ukrainy,

Więcej

H2: Opinie i preferencje Polek i Polaków

Raport

Raport przedstawia analizy na reprezentatywnej próbie dla mieszkańców Polski pod względem płci, wykształcenia i miejsca zamieszkania.

Cel raportu 

Celem badania było uzyskanie informacji na temat wiedzy Polek i Polaków na temat wodoru i jego wykorzystania w energetyce.


Raport do pobrania w pdf

Więcej
Okładka publikacji

Siedem trendów technologicznych, które zmienią świat. Czy Polska może być w nich liderem?

Raport „Siedem trendów technologicznych, które zmienią świat. Czy Polska może być w nich liderem?” przygotowali naukowcy Łukasiewicz – Instytutu Organizacji i Zarządzania w Przemyśle ORGMASZ będącego częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Celem raportu jest uwrażliwienie polskich przedsiębiorców i decydentów na wyzwania i trendy technologiczne najbliższej dekady. Wskazanie szczegółowych rozwiązań technologicznych, które ze względów optymalizacyjnych lub regulacyjnych będą stanowiły o przewagach konkurencyjnych w nadchodzących latach. Raport  jest efektem wielomiesięcznego  procesu,   który dostarczył  brokerom innowacji (działającym w Łukasiewicz – ORGMASZ) wiedzę o sektorowych wyzwaniach technologicznych, których rozwiązania będzie mogła zaoferować Sieć Badawcza Łukasiewicz. Celem

Więcej

Zadania projektu

Projekt : Strategia bezpieczeństwa technologii wodorowych

w Polsce na lata 2022-2030

Okres realizacji: 19.07.22-19.04.24

Głównym celem projektu jest zidentyfikowanie potrzeb z zakresu bezpieczeństwa technologii wodorowych od strony technologicznej, społecznej i komunikacyjnej poprzez przeprowadzenie badań w tych obszarach i przygotowanie „Strategii bezpieczeństwa technologii wodorowych w Polsce na lata 2023-2030” na rzecz

wyłaniającej się polskiej gospodarki wodorowej. Strategia będzie miała charakter opracowania zawierającego program działań dla podmiotów gospodarczych oraz instytucji administracji publicznej na rzecz osiągnięcia pożądanego poziomu bezpieczeństwa technologii wodorowych w trzech obszarach: technologicznym, społecznym oraz komunikacyjnym.

 

 

Zadania projektu:

Faza diagnostyczna – przeprowadzenie badań (do sierpnia 2023

Więcej

Bezpieczny wodór ramię w ramię z 3W

Projekt „Bezpieczny wodór” zyskał renomowanego partnera w upowszechnianiu  bezpieczeństwa technologii wodorowych, poprzez stworzenie przyjaznego ekosystemu wspierającego interdyscyplinarną wymianę wiedzy, koordynację, nawiązywanie relacji i uzyskiwanie wsparcia dla projektów wodorowych.

 

Łukasiewicz – ORGMASZ i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały Porozumienie, dzięki któremu z jednej strony Idea 3W zyskała dostęp do ekspertów z Łukasiewicza,  z drugiej  temat wodoru oraz upowszechniania danych i efektów projektów w ramach projektu pt. „Strategia bezpieczeństwa technologii wodorowych dla Polski na lata 2022-2030” czyli projekt „Bezpieczny wodór” ma patrona z ogromnych doświadczeniem w konferencjach wodorowych skupiających kluczowych uczestników rynku wodorowego.

 

Czym

Więcej

Centrum Ekspertyz Technologicznych – zespół

Aleksandra Kołecka www
Aleksandra Kołecka
Ekspertka


 Absolwentka technologii chemicznej, pracowała w branży chemicznej oraz celnej.  W Łukasiewicz – ORGMASZ zajmuje się analizami biznesowymi oraz zarządzaniem projektami B+R.  Inżynierskie wykształcenie łączy z doświadczeniem biznesowym starając się znaleźć pomiędzy nauką, a biznesem nić porozumienia dzięki której można budować ciekawe projekty.

cet@orgmasz.lukasiewicz.gov.pl


Więcej

Centrum Ekspertyz Technologicznych

Nasz projekt dedykowany jest sądom, prokuraturze, policji, adwokaturze, radcom prawnym.

Cel Projektu:

Celem Centrum Ekspertyz Technologicznych będzie wydawanie rzetelnych ekspertyz oraz opinii technologicznych w aspekcie spornych elementów podmiotów lub działań. CET wykorzystując potencjał swoich naukowców jest w stanie wypełnić lukę w zakresie pozyskiwania biegłych ad hoc spoza listy, jak również przygotowywać opinie instytucjonalne.

Korzyści:

Zapytanie skierowane do Centrum Ekspertyz Technologicznych w pierwszej kolejności trafia do pracowników Sieci Badawczej Łukasiewicz, a w przypadku nie znalezienia stosownych kompetencji poszukujemy specjalistów na rynku zewnętrznym. Zgromadzenie w jednym miejscu (CET) ekspertów z wielu dziedzin technologii pozwoli usprawnić pracownikom

Więcej
Na sali konferencyjnej dwóch panów podaje sobie ręce

Porozumienie o współpracy z Polską Izbą Rozwoju Elektromobilności

W czwartek, 16 lutego 2023 w siedzibie Łukasiewicz – ORGMASZ zawiązane zostało Porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Polska Izba Rozwoju Elektromobilności (PIRE). Zakłada ono współdziałanie na rzecz tworzenia, wspierania i rozwoju procesów gospodarczych opartych na nowoczesnych technologiach oraz innowacyjnych projektach badawczo-rozwojowych w sektorze elektromobilności i transportu.

Porozumienie podpisali: dr Grzegorz Malinowski, dyrektor Łukasiewicz – ORGMASZ i Krzysztof Burda, prezes zarządu Stowarzyszenia Polska Izba Rozwoju Elektromobilności.

 

W ramach współpracy przeprowadzane będą działania na rzecz upowszechniania efektów realizowanych projektów badawczo-wdrożeniowych, w celu podnoszenia innowacyjności i konkurencyjności polskiej elektromobilności oraz zwiększenia udziału podmiotów z

Więcej

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

W poniedziałek 9 stycznia 2023 w siedzibie Łukasiewicz – ORGMASZ  podpisane zostało Porozumienie w sprawie współpracy z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. Porozumienie podpisali dyrektor CDR Ireneusz Drozdowski i Edyta Masłowska-Parafian zastępca dyrektora instytutu Łukasiewicz – ORGMASZ.

Strony określają następujące obszary i kierunki współpracy:

wspólne upowszechnianie innowacji i wyników prac B+R+I realizowanych w sektorze rolno-spożywczym oraz na obszarach wiejskich; 
organizacja i prowadzenie spotkań informacyjnych oraz szkoleń z dziedziny dostępnych programów, funduszy oraz konkursów na badania i prace rozwojowe; 
sieciowanie potencjalnych partnerów do utworzenia Grup Operacyjnych EPI na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach

Więcej

Centrum Rozwoju Biznesu

Centrum Rozwoju Biznesu w Łukasiewicz – ORGMASZ ma już na swoim koncie kilka sukcesów biznesowych. Poniżej opisujemy te najciekawsze.

Wycena praw własności intelektualnej technologii modemu komunikacyjnego

Partner biznesowy, który współpracował z Łukasiewicz – ITR, poszukiwał rozwiązania, które po niewielkiej modyfikacji i rebrandingu technologii spełni jego potrzeby. Firma zadeklarowała chęć zakupu technologii lub gotowych urządzeń, które zostałyby wykonane w instytucie.

W celu negocjacji oraz sfinalizowaniu kontraktu z klientem niezbędne było wycenienie własności intelektualnej modemu komunikacyjnego. Łukasiewicz – ITR nie planował ekspansji na rynek z tym produktem, dlatego zwrócił się do Centrum Rozwoju Biznesu o

Więcej