Strach ma wielkie oczy, czyli co myślimy o wodorze na III Kongresie 3W

W poniedziałek i wtorek 27-28 listopada, na III Kongresie 3W, Łukasiewicz – ORGMASZ zaprezentował swój projekt „Bezpieczny wodór” w 3 odsłonach.

 

O doświadczeniach  Łukasiewicza w obszarze wodoru jako pierwszy opowiedział dyrektor instytutu dr Grzegorz Malinowski w panelu dyskusyjnym na scenie głównej zatytułowanym “Polska i Świat 3W”. Sesję, która odbyła się pierwszego dnia konferencji poprowadził Marcin Łukasik, w panelu uczestniczyli także: Agnieszka Hobot – redaktor naczelna Wodne Sprawy ) i prof. dr hab. inż. Łukasz Kaczmarek – Politechnika Łódzka.

 

–  Po dekadzie „hurra optymizmu” jesteśmy  w miejscu „realizmu”, bo wodór konkuruje w dekarbonizacji

Więcej

Dwa dni spotkań na Horizon4Poland’23 za nami! Relacja

Za nami uroczyste otwarcie Horizon4Poland ’23.

Ponad 400 gości przywitali :

dr Andrzej Dybczyński Prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz,

dr Maciej Kawecki Digital EU Ambassador, Prezes Instytutu Lema,

prof. PPW dr hab. inż. architekt Anna Maria Wierzbicka, Politechnika Warszawska Wydział Architektury,

Kinga Nowakowska Członkini zarządu i dyrektor operacyjna, Grupa Capital Park.

On-line gości powitali:

dr Peter Dröll, Director for Prosperity, Directorate-General Research and Innovation at European Commission,

dr Daria Gołębiowska-Tataj, Przewodnicząca Rady Nadzorczej EIT Culture & Creativity. World Economic Forum Digital Leader

Nagranie jest dostępna na You Tube

Po przerwie rozpoczęło się 7 równoległych sesji z przedstawicielami 12 partnerstw europejskich:

 ➡ Road to

Więcej

Horizon4Poland’23 – dwudniowy matchmaking dla innowatorów w Fabryce Norblina startuje we wtorek 21 listopada!

Branżowe Punkty Kontaktowe, działające w Łukasiewiczu, wspólnie z  partnerstwami europejskimi zaprosiły 400 gości, aby dostać od 1 do 20 mln euro na projekty B+R z programu Horyzont Europa.

 

Uczestnicy spotkania z kraju i zagranicy będą mogli spotkać przedstawicieli 12 partnerstw europejskich : Made in Europe, 2Zero, CCAM, Photonics21, EIT Health, Built4People, EIT Food, EIT Urban Mobility, Batt4EU, ERA4Health, IHI i THCS.

Partnerstwa europejskie, których działalność koncentruje się wokół najważniejszych obszarów dla rozwoju Europy – zrównoważonego rozwoju, cyfryzacji, przemysłu, klimatu, energii, mobilności, budownictwa, baterii litowo-jonowych, fotoniki, żywności i zdrowia – pełnią w obecnej

Więcej

Międzynarodowa konferencja naukowa o etyce w ESG

W czwartek, 26 października br., on-line odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Ethics by Design: responsible development of technology in the ESG ecosystem”. Motywem przewodnim konferencji  było uwzględnienie etycznych aspektów w procesie projektowania oraz wdrażania i wykorzystywania inteligentnych technologii leżących u podstaw europejskiego podejścia do zrównoważonego rozwoju i innowacji cyfrowych.

 

Wystąpienia w eksperckiej sesji otwierającej wygłosili: prof. dr hab. Paweł Łuków – dziekan Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, prof. dr hab. Karol Dobrzeniecki – zastępca dyrektora ds. badawczych w Łukasiewicz – ORGMASZ; dr Ineke Malsch – dyrektor Malsch TechnoValuation; prof. dr

Więcej

Bezpieczny Wodór w najnowszym podcaście pt. „Co jako społeczeństwo wiemy o wodorze i jakie mamy oczekiwania?”

Uwaga Wodór! to cykl podcastów tematycznych o transformacji energetycznej, dekarbonizacji gospodarki i zrównoważonym rozwoju. Gospodarzami podcastu są Jakub Pikulski i Paweł Trojanowski. W najnowszym odcinku usłyszymy rozmowę z dr Katarzyną Iwińską, kierowniczką realizowanego przez Łukasiewicz – ORGMASZ projektu „Bezpieczny Wodór”. Dr Iwińska przedstawia i analizuje wyniki pierwszego w Polsce badania dotyczącego świadomości społecznej na temat wodoru pt. „Wodór: opinie i preferencje Polek i Polaków”, zrealizowanego w ramach projektu.

 

Dzięki badaniom i raportowi nt. bezpieczeństwa technologii wodorowych, zrealizowanemu przez zespół projektowy „Bezpieczny Wodór”, wiemy dużo więcej o tym jak w szerokim ujęciu

Więcej

Przesuwamy na 18 października termin wysyłania abstraktów na konferencję Ethics by design!

Już 26 października br. każdy naukowiec, badacz lub student będzie mógł dołączyć on-line do konferencji Ethics by Design: responsible development of technology in the ESG ecosystem, na którą zaprasza  Łukasiewicz – ORGMASZ wraz z partnerami, którymi są Wydział Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego i Centrum Etyki Technologii przy Instytucie Humanites.

Termin składania abstraktów został przesunięty do 18 października – rejestracja

Call for papers

W Centrum Etyki Technologii Instytutu Humanites stawiamy na kompleksowe postrzeganie wyzwań cywilizacyjnych. Współpraca z Orgmasz Łukasiewicz i Wydziałem Filozofii UW przy konferencji „Ethics by Design: responsible development of technology in the ESG

Więcej

„Bezpieczny Wodór” na konferencji PCHET

VI edycja Polish Conference for Hydrogen Energy and Technologies #PCHET, organizowana przez Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza oraz Cluster of Hydrogen Technologies w dniach 4-5.10.2023, po raz kolejny zgromadziła ekspertów i liderów branży z Polski i Europy oraz przedstawicieli świata nauki i reprezentantów biznesu. W tym roku konferencja koncentrowała się wielkoskalowej produkcji zielonego wodoru i nowatorskich metodach jego produkcji, a jej celem było przede wszystkim budowanie partnerstw do współpracy i realizacji projektów.

4 października w ramach #PCHET odbył się panel poświęcony kluczowym aspektom związanym z budową kompetencji, edukacją i transferem wiedzy w obszarze gospodarki wodorowej. W dyskusji uczestniczyła dr Katarzyna

Więcej

Branżowe Punkty Kontaktowe z Horyzontem Europa otworzyły biuro dla lubelskich przedsiębiorców

Branżowe Punkty Kontaktowe z Horyzontem Europa otworzyły biuro dla lubelskich przedsiębiorców

 

We wtorek 3 października br. Branżowe Punkty Kontaktowe (BPK) z Sieci Badawczej Łukasiewicz, które wspierają przedsiębiorców i naukowców w ubieganiu się o unijne środki na badania i innowacje z programu Horyzont Europa, otworzyły swoje przedstawicielstwo w Lublinie. W uroczystości uczestniczyli:

dr Remigiusz Kopoczek, wiceprezes Łukasiewicza ds. badawczych, Magdalena Stachyra, prezes zarządu Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego S.A., dr Grzegorz Malinowski, dyrektor instytutu Łukasiewicz – ORGMASZ, dr Maria Śmietanka, zastępca dyrektora Krajowego Punktu Kontaktowego NCBR. 

W ramach wydarzenia odbył się również panel z

Więcej

09/08/2023/W Dostawa sprzętu do serwerowni

Szanowni Państwo,
informuję, że pod adresem https://platformazakupowa.pl/proceeding/invitations/822520 znajduje się postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego bez zastosowania przepisów ustawy pzp. Pod wskazanym adresem można znaleźć wszelkie dokumenty zamówienia oraz złożyć ofertę.
Z poważaniem,
Adam Pawlak

st. specjalista ds. zamówień publicznych

Więcej