Dział Badań Naukowych - zespół

Ewa Kawiak-Jawor
dr Ewa Kawiak-Jawor Kierownik Działu Badań Naukowych

 

Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Tytuł doktora nauk o zdrowiu uzyskała na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Praktyk z zakresu jakościowej oraz ilościowej analizy danych oraz nowych technologii w medycynie i zdrowiu publicznym. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na obszarze e-zdrowia oraz m-zdrowia.

Konsultant w zakresie organizacji ochrony zdrowia w międzynarodowych projektach badawczych. Jako specjalista z zakresu biostatystyki wspiera pracę wielu zespołów badawczych.

 

Dydaktyk z zakresu statystyki oraz zdrowia publicznego.

Instytut Socjologii - fotAndrzej Romański (1)
dr hab. Michał Wróblewski Główny specjalista ds. badawczych
Socjolog, filozof, profesor uczelniany związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego zainteresowania naukowe związane są z obszarami socjologii zdrowia, choroby i medycyny oraz studiów nad nauką i technologią. Obecnie prowadzi badania dotyczące społecznej percepcji chorób zakaźnych oraz konfliktów wokół zanieczyszczenia powietrza. Realizował wiele projektów badawczych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.
Piotr Lewandowski
dr Piotr Lewandowski Główny specjalista ds. badawczych
Katarzyna Iwińska www
dr Katarzyna Iwińska Koordynatorka projektu
Socjolożka, ekspertka i kierowniczka badań w międzynarodowych projektach dot. transformacji energetycznej, sprawiedliwości energetycznej i dekarbonizacji. Realizuje badania dot. percepcji zmian społecznych w środowisku, w szczególności przy planowaniu dużych inwestycji energetycznych (elektrownie jądrowe, geotermia, gaz łupkowy). Adiunktka i prorektorka ds. badań naukowych w Collegium Civitas, edukatorka i kreatorka rozwiązań edukacyjnych na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.
Joanna Grudowska1
Joanna Grudowska Specjalista ds. badawczych
Socjolożka, której zainteresowania związane są ze studiami nad nauką i technologią, zrównoważonym rozwojem i narodowym system innowacji. Doświadczenia w realizowaniu badań społecznych, partycypacyjnych i marketingowych zdobywała, pracując w m.in. w Neuce i GUS. Ambasadorka Zrównoważonego Rozwoju w latach 2021–2022 w ramach programu organizowanego przez UNAP. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Dominik Zieliński Główny specjalista ds. badawczych
Patrycja Didyk Specjalista ds. badawczych