„Bezpieczny Wodór” na konferencji PCHET

VI edycja Polish Conference for Hydrogen Energy and Technologies #PCHET, organizowana przez Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza oraz Cluster of Hydrogen Technologies w dniach 4-5.10.2023, po raz kolejny zgromadziła ekspertów i liderów branży z Polski i Europy oraz przedstawicieli świata nauki i reprezentantów biznesu. W tym roku konferencja koncentrowała się wielkoskalowej produkcji zielonego wodoru i nowatorskich metodach jego produkcji, a jej celem było przede wszystkim budowanie partnerstw do współpracy i realizacji projektów.

 

4 października w ramach #PCHET odbył się panel poświęcony kluczowym aspektom związanym z budową kompetencji, edukacją i transferem wiedzy w obszarze gospodarki wodorowej. W dyskusji uczestniczyła dr Katarzyna Iwińska – kierowniczka projektu „Bezpieczny Wodór” w Łukasiewicz – ORGMASZ.

5 października, a więc w ramach drugiego dnia konferencji, mieliśmy przyjemność szerzej odnieść się do bieżących elementów projektu „Bezpieczny Wodór”.


Analizy z zakresu inżynierii bezpieczeństwa technologii wodorowych, a także analizy przeprowadzonych badań społeczno-komunikacyjnych omawiał zespół: dr Katarzyna Iwińska; dr Kamil Kulesza; Joanna Grudowska; dr Marek Troszynski; Andrzej Meler; Katarzyna Więckiewicz-Dominiczak.

Prace nad projektem są zaawansowane. Ostatnio zakończyliśmy realizację kolejnego etapu, którym było przygotowanie 8 RAPORTÓW TECHNICZNYCH.
Fragmenty tych raportów można znaleźć pod tym linkiem.

Celem projektu „Bezpieczny Wodór” jest zidentyfikowanie potrzeb z zakresu bezpieczeństwa technologii wodorowych od strony technologicznej, społecznej i komunikacyjnej poprzez przeprowadzenie badań w tych obszarach i przygotowanie „Strategii bezpieczeństwa technologii wodorowych w Polsce na lata 2022-2030” na rzecz wyłaniającej się polskiej gospodarki wodorowej.

Projekt jest finansowany ze środków ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla Społeczeństwa” „Strategia bezpieczeństwa technologii wodorowych w Polsce na lata 2022-2030”, nr projektu NdS 545480/2022/2022, kwota dofinansowania 1 410 152 zł całkowita wartość projektu 1 410 152 zł”.