Audyt podatkowy

Audyt podatkowy, to identyfikacja ryzyk podatkowych. Ryzyka te, mogą skutkować poważnymi konsekwencjami finansowymi i administracyjnymi dla firmy. W wyniku audytu znajduje i przedstawia się rozwiązania, które minimalizują powyższe ryzyka.

Audyt podatkowy polega między innymi na dokładnej analizie rozliczeń podatkowym pod kątem prawidłowości ich przeprowadzenia. Dotyczy m.in. uiszczania zobowiązań, jakie przedsiębiorstwo ma wobec budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego, którym podlega. W wyniku audytu, przedsiębiorca dowiaduje się, czy w jego firmie występują  nieprawidłowości lub operacje niosące ze sobą ryzyko podatkowe. Zadaniem audytora przeprowadzającego audyt jest  określenie zakresu lub skutków korekt, które ewentualnie trzeba będzie wprowadzić w dotychczasowe działania. Nasi specjaliści wskazują przedsiębiorcy punkty i sytuacje, które mogą zwrócić uwagę i obudzić czujność osób kontrolujących firmę z ramienia urzędu skarbowego.

Przeprowadzony przez nas audyt podatkowy eliminuje nieprawidłowości, ogranicza ryzyko i optymalizuje rozliczenia podatkowe.

 

Dane kontaktowe:

Instytut Organizacji i Zarządzania w Przemyśle "ORGMASZ"

ul. Żelazna 87, 00-879 Warszawa, pokój 203 - II piętro

tel.: (22) 624 92 65

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.